Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Podróże

Palm Beach – bajeczne rezydencje

Przez
day
5 grudnia 2019

Rajskie plaże, niekończące się lato, luksusowe sklepy, restauracje i bajeczne rezydencje to tylko kilka z czynników, które zachęcają najbogatszych do osiedlenia się w Palm Beach. Miasto to, od dawna przyciąga sławną elitę społeczną Ameryki, od rodziny Kennedych po samego Donalda Trumpa.

Miasteczko położone jest w hrabstwie Palm Beach na Florydzie i zamieszkuje je zaledwie 9 tysięcy osób. Jednak każdego roku odwiedzane jest prze około 8 milionów turystów.

Najdroższe rezydencje na świecie

W Palm Beach znajdują się jedne z najdroższych posiadłości na świecie. Rezydencje z prywatnymi plażami można kupić nawet za ponad 100 mln $. Ciężko wyobrazić sobie te sumy w głowie, prawda?

Będąc w Palm Beach warto wynająć auto, by pojeździć nadbrzeżnymi ulicami i podziwiać niesamowite posiadłości milionerów. Właściciele bajecznych rezydencji ogradzają się wysokimi żywopłotami, by zachować odrobinę prywatności. Mimo wysokich ogrodzeń, jest na czym zawiesić oko, zresztą zobaczcie sami.

Rezydencja Donalda Trumpa

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, posiada w Palm Beach ,,Mar-a-Lago”, jeden z najbardziej cenionych prywatnych klubów na świecie. Członkowie klubu mogą korzystać z niesamowitej prywatnej plaży, bajecznych ogrodów, basenów, spa, wyśmienitej kuchni oraz rozrywek na światowym poziomie. W klubie Mar-a-Lago można zorganizować także wesele lub świąteczną uroczystość.

Donald Trump zachował w klubie prywatne kwatery, dlatego od zakupu Mar-a-Lago w roku 1985, rodzina Trupma spędziła tu wiele weekendów i wakacji. (Informacje zaczerpnięte ze strony www.maralagoclub.com).

Całkiem niedawno miałam przyjemność spędzić w Palm Beach jedno z najważniejszych Świąt w Stanach Zjednoczonych, którym jest Święto Dziękczynienia. Tak się złożyło, że prezydent USA, również tu spędzał Thanksgiving w swojej posiadłości w Palm Beach.

W tym czasie ulice wokół klubu były strzeżone przez odpowiednie służby. Z jednej strony wyspy droga w kierunku Mar-a-Lago była całkowicie zamknięta. Patrolujące łodzie pływały wokół rezydencji, zamknięty był także ruch powietrzny nad całą posiadłością. Mimo wszelkich utrudnień, udało nam się dojechać pod samą bramę Mar-a-Lago.

Palm Beach, tak samo jak West Palm Beach, to nie tylko idealne kurorty wakacyjne ale przede wszystkim znakomite miejsce do życia na co dzień. Tropikalny klimat, krystalicznie czysta i ciepła woda w oceanie, estetyczne ulice, egzotyczna przyroda i wiele niezwykłych atrakcji turystycznych zaspokoją nawet najbardziej wymagających przybyszów z całego świata.

TAGI
POWIĄZANE POSTY

SKOMENTUJ

Kaja
Kraków

Hej! Mam na imię Kaja i cieszę się, że tu jesteś. :) Podróżując po świecie spełniam swoje marzenia, a doświadczeniami dzielę się na blogu oraz Instagramie. Odkrywam niesamowite miejsca, fotografuje je i zarażam innych chęcią do ich zwiedzania. Nie byłam jeszcze "wszędzie”, ale mam to na swojej liście. :)