Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Podróże

Jak wynająć mieszkanie na Florydzie

Przez
day
23 marca 2020

Marzy Ci się mieszkanie w takim miejscu, w którym cały rok będziesz czuć się jak na wakacjach? Słoneczny Stan oferuje taką możliwość.

Osiedla w miastach na Florydzie posiadają często wiele atrakcji, które zachęcają ludzi do wynajmu mieszkań. Jako przykład podam swoje osiedle, które znajduje się w Jacksonville na Florydzie.

Do dyspozycji mieszkańców są dwa wielkie baseny, lobby, w którym można napić się kawy i usiąść przy basenie, miejsce na urządzanie grilla dla znajomych, salkę kinową, bilard, tenis stołowy, siłownię, salę fitness, w której organizowane są zajęcia dla mieszkańców, ściankę spinaczkową, kort tenisowy, plac zabaw dla dzieci oraz basen dla psów i tor przeszkód dla naszych czworonożnych pupili.

Brzmi jak hotel, który wybralibyśmy na wakacje, prawda?

Osiedla na Florydzie powstają niczym grzyby po deszczu, dlatego przebijają swoje oferty coraz to lepszymi udogodnieniami.

Procedura wynajęcia mieszkania

Jak się okazało, wynajęcie mieszkania nie jest takie proste jak w Polsce, gdzie często można podpisać krótką umowę najmu z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia.

Na Florydzie sytuacja nieco się komplikuje. Nie wystarczy tylko mieć pieniądze aby móc zamieszkać w takim miejscu. Na początek zarząd osiedla musi nas najpierw ,,zaakceptować”, a potem jest dalsza procedura.

Najpierw składamy aplikację online z mnóstwem danych na swój temat. Następnie zostajemy sprawdzeni przez agenta w International Background Check, które polega na sprawdzeniu danej osoby w różnych bazach, głównie pod kontem kryminalnym.

Z jednej strony należy włożyć sporo wysiłku w wypełnienie wszelkich dokumentów a z drugiej strony mamy pewność, że otaczają nas ludzie bez przeszłości kryminalnej.

Kolejnym krokiem jest udokumentowanie faktu, że stać cię na opłacanie czynszu. Zazwyczaj pokazuje się dokumentację o aktualnych przychodach. Jeśli jednak przeprowadzasz się z innego kontynentu i nie masz przychodów na Florydzie to w takim przypadku można pokazać wyciąg bankowy.

Dzięki tym działaniom zarządcy budynku chcą mieć pewność, że najemców stać na opłacanie czynszu oraz najmu.

Umowa

Wynajmując mieszkanie w Jacksonville musieliśmy podpisać umowę, która liczyła łącznie kilkadziesiąt stron razem z załącznikami, które regulują praktycznie każdy aspekt życia na osiedlu.

W załącznikach dołączonych do umowy były na przykład takie informacje jak: środki czystości, którymi należy konserwować podłogę w mieszkaniu lub informacja o pobraniu DNA psa, które potrzebne jest do wystawienia mandatów właścicielowi pupila, który po nim nie posprząta.

DNA  naszego psa Macho zostało pobrane ze śliny w pierwszy dzień przyjazdu na osiedle. Pracownicy osiedla zbierają nieposprzątane odchody psów, następnie wysyłają je do badania i po rozpoznaniu ,,sprawcy” zostaje naliczony właścicielowi mandat.

Za pierwsze nie posprzątanie odchodów opłata wynosi 250 $, za drugie 350 $ a za trzecie 450 $ a jeśli sytuacja się powtórzy wtedy następuje wypowiedzenie umowy. Dzięki takim działaniom na osiedlu jest niesamowicie czysto i przyjemnie.

Umowy najmu nie da się także podpisać na okres jednego miesiąca. My mieliśmy do wyboru umowę na 7 lub 13 miesięcy. Także decydując się na mieszkanie w danym mieście, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że należy tu mieszkać przed dłuższy okres czasu.

Większość mieszkań na wynajem ma umeblowaną kuchnię, łazienkę oraz w wyposażeniu jest także pralka i suszarka. Nie ma jednak mebli. Gdy szukałam mieszkania na wynajem przez Internet, to znalazłam zaledwie kilka, które były w pełni umeblowane. Wynajem z meblami na Florydzie jest mało popularny.

Na naszym osiedlu mogliśmy wynająć mieszkanie razem z meblami, jednak co miesiąc doliczona byłaby dodatkowa kwota za najem mebli. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na wynajem nie umeblowanego mieszkania, gdyż bardziej nam się to opłacało.

Dodatkowe informacje

Po zamieszkaniu na naszym osiedlu w Jacksonville musieliśmy zgłosić się do firmy energetycznej i przepisać liczniki na siebie. My zrobiliśmy to telefonicznie. Dodatkowo należy na własną rękę zająć się kablówką oraz Internetem, choć w tym przypadku można skorzystać z tej firmy, która świadczy usługi na całym osiedlu.

Jak wiecie zapewne, prąd i woda na Florydzie są tanie. Miesięczny koszt za te usługi nie powinien wynieść więcej niż 50, 60 dolarów.

Po wprowadzeniu się do mieszkania musiałam także wypełnić kilku stronnicowy dokument, w którym zaznaczyłam wszystkie uszkodzenia w mieszkaniu. To bardzo ważne, aby po wyprowadzce nie naliczono nam opłat za ewentualne uszkodzenia, jeśli spowodował je poprzedni lokator.

Mile zaskoczyło mnie także rozwiązanie ze śmieciami. Kosze ze śmieciami mieszkańcy wystawiają za swoje drzwi mieszkalne aż 4 razy w tygodniu w porach wieczornych i w tym czasie pracownicy osiedla opróżniają je.

Rozmiar mieszkań oraz miesięczny koszt najmu

To jest bardzo ciekawy temat, który mocno zdziwił mnie podczas szukania mieszkania na Florydzie. Najmniejsze dostępne mieszkanie na naszym osiedlu miało ponad 70 metrów kwadratowych. Osobiście wynajęliśmy drugie, najmniejsze dostępne mieszkanie o powierzchni  ponad 90 metrów kwadratowych.

A jeśli chodzi o koszt wynajęcia takiego mieszkania, to najmniejsze mieszkanie można wynająć już od 1100 $, chyba że wybierzecie opcje z dłuższą umową najmu wtedy cena jest jeszcze niższa. W tej cenie można korzystać ze wszystkich atrakcji osiedla. Warto zaznaczyć, że w USA średnie zarobki są 4x wyższe od polskich, dlatego 1100 $ dla Amerykanów to kwota taka, jak dla Polaków 1100 zł.

Miejcie na uwadze to, że w różnych miastach Florydy, a także na różnych osiedlach mogą być inne zasady, kwoty oraz umowy. Wyżej opisałam to, z czym osobiście spotkałam się podczas wynajmu mieszkania w mieście Jacksonville.

TAGI
POWIĄZANE POSTY

SKOMENTUJ

Kaja
Kraków

Hej! Mam na imię Kaja i cieszę się, że tu jesteś. :) Podróżując po świecie spełniam swoje marzenia, a doświadczeniami dzielę się na blogu oraz Instagramie. Odkrywam niesamowite miejsca, fotografuje je i zarażam innych chęcią do ich zwiedzania. Nie byłam jeszcze "wszędzie”, ale mam to na swojej liście. :)