Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Podróże

Rolex 24 w Daytona Beach

Przez
day
6 lutego 2020

Każdego roku w Daytona International Speedway w Daytona Beach odbywa się wielka, czterodniowa impreza motoryzacyjna zwana Rolex 24.

Nazwa nie jest przypadkowa. Od 1991 roku Rolex, firma produkująca zegarki, jest prestiżowym sponsorem, który uzyskał prawa do nazewnictwa organizacji. Natomiast Liczba 24 wzięła się stąd, że całe wydarzenie polega na 24- godzinnym wyścigu samochodów sportowych.

Wszyscy zwycięscy kierowcy w każdej klasie otrzymują zegarek Rolex Cosmograph Daytona, którego cena wynosi 12 400 USD.

W wyścigu bierze udział około 60 samochodów w czterech różnych klasach. Wszystkie drużyny ścigają się jednocześnie na tym samym torze o długości 3,56 mil czyli 5,73 km. Widok takiej ilości samochodów, pędzących ponad 300 km na godzinę jest naprawdę imponujący.

Bez obaw, jeden kierowca nie prowadzi pojazdu przez 24 h. W każdej drużynie jest od 3 do 5 kierowców, którzy wymieniają się podczas pit stopów. 24 godzinny wyścig, to zdecydowanie wielkie obciążenie dla organizmu, a jazda z tak dużą prędkością wymaga wielkiego skupienia.

Podczas wyścigu kibice mogą podziwiać dopracowane samochody marek: Porshe, Ferrari, Corvette, Mazda, Lamborghini, Lexus i Cadillac.

Wyścig

Cały wyścig trzymał niesamowicie w napięciu. Ogromna prędkość, ryk silników i niezwykle precyzyjna jazda kierowców powodowała wielkie emocje na trybunach.

Nie zabrakło także wypadków, które eliminowały samochody z wyścigu. Drużynie żeńskiej na przykład spłonął silnik w ich Lamborghini.

Zwycięski zespół Wayne Taylor Racing pobił rekord toru pokonując 833 okrążenia na łącznej długości 2965,5 mil.

Pit Stopy

Podczas wyścigu samochody zatrzymują się w specjalnych boksach, w których ekipa mechaników w ekspresowym tempie tankuje samochody, naprawia usterki i wymienia koła.

To niewiarygodne, że komplet kół w aucie zostaje wymieniony w zaledwie kilka sekund! Podczas całego 24 godzinnego wyścigu zostaje zużytych aż 12 tysięcy opon. Robi wrażenie, prawda? Podczas Pit stopów wymieniają się również kierowcy.

Wewnątrz toru

Oprócz oglądania wyścigu z trybun można także wykupić wejście do garaży. Musze Wam przyznać, że oglądanie wszystkiego ,,od środka” zrobiło na mnie największe wrażenie.

Tuż przed wyścigiem można porozmawiać i zrobić sobie zdjęcie z kierowcami, pooglądać samochody, które biorą udział w wyścigu oraz poczuć tą niezwykłą atmosferę panującą przed startem.

Wewnątrz toru jest możliwość wejścia do garaży, gdzie mechanicy przygotowują samochody do wyścigu. Można także pooglądać wystawy najnowszych samochodów znanych marek, a także te, które kiedyś brały udział w wyścigach.

Podczas dwudziestoczterogodzinnego wyścigu można skorzystać z innych atrakcji na przykład spojrzenie z góry na tor będąc na kole młyńskim.

Wystawa Lamborghini

Przed Daytona International Speedway swoje samochody wystawiła marka Lamborghini.  Przypuszczam, że rzadko kiedy można zobaczyć taką ilość Lamborghini w jednym miejscu, we wszystkich kolorach tęczy.

Nigdy nie byłam fanką motoryzacji, jednak cały wyścig okazał się niezapomnianym wydarzeniem i świetnym sposobem na spędzenie czasu.

Rolex 24 oferuje ponad 2000 mil szybkiej akcji, reprezentując jednocześnie dziesiątki różnych krajów.

TAGI
POWIĄZANE POSTY
1 Komentarz
  1. Odpowiedz

    AffiliateLabz

    16 lutego 2020

    Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂

SKOMENTUJ

Kaja
Kraków

Hej! Mam na imię Kaja i cieszę się, że tu jesteś. :) Podróżując po świecie spełniam swoje marzenia, a doświadczeniami dzielę się na blogu oraz Instagramie. Odkrywam niesamowite miejsca, fotografuje je i zarażam innych chęcią do ich zwiedzania. Nie byłam jeszcze "wszędzie”, ale mam to na swojej liście. :)