Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Podróże

Ponte Vedra Beach

Przez
day
14 kwietnia 2020

Był piękny i upalny dzień, jak to z resztą bywa na Florydzie. Pomyślałam więc, a może by tak odwiedzić najbliższą plażę? Hmm w końcu mieszkam w Jacksonville dopiero od niedawna a jeszcze nie widziałam plaży? Kaja co z Tobą!

Wyszukałam w nawigacji najbliższą plażę, wsadziłam męża oraz psa w samochód i w drogę.. 25 minut później byliśmy już w Ponte Vedra Beach, o którego istnieniu wcześniej nie miałam zielonego pojęcia.

Wjechaliśmy na Ponte Vedra Boulevard i wiecie co? Przecierałam oczy ze zdumienia.. Tysiące bajecznych domów pojawiło się nagle przede mną. Każdy jeden piękny, wyjątkowy i bardzo zadbany..

Jeśli miałabym nakręcić film reklamowy o Ameryce, zrobiłabym to właśnie tutaj.. Kolorowe domy bez ogrodzeń, idealnie przycięta trawa, pola golfowe, plaża i uprawiający jogging mieszkańcy, a wszystko to w towarzystwie słonecznej pogody. Do idealnego obrazka brakowało tylko śpiewających skowronków i tęczy na niebie.

Widok jak z filmu, prawdziwy american dream w jednym miejscu.. Gdy wróciłam do domu, otwarłam laptopa i zaczęłam czytać o tym niezwykłym mieście, które znajduje się tak blisko mojego domu. Jesteście ciekawi co się dowiedziałam? Zapraszam poniżej 😉

Ponte Vedra Beach – synonim golfa

Jak się okazało Ponte Vedra Beach to nie tylko luksusowe osiedla mieszkalne ale i synonim golfa. Miasto posiada najwyżej oceniane ośrodki tenisowe oraz golfowe a także jedno z najsłynniejszych pól golfowych na świecie, znane ze słynnej 17- dołkowej wyspy zieleni.

W sumie w ogóle mnie to nie dziwi ale czy wiedzieliście o tym, że to właśnie tutaj  odbywają się niektóre z najbardziej prestiżowych turniejów golfowych jak flagowe wydarzenie PGA Tour czy THE PLAYERS Championship?

Jeśli jesteście fanami golfa to zapewne mogliście słyszeć o Ponte Vedra Beach, ja natomiast w golfa lubię pograć ale nie lubię go oglądać w telewizji.

Wielu zawodowych golfistów mieszka w tej luksusowej społeczności na co dzień. Mnóstwo domów znajduje się przy samym polu golfowym, dlatego mieszkańcy nie muszą jechać daleko by poćwiczyć uderzenia. No i tego można im zazdrościć.

Plaża

Nie zapominajmy jednak, że słowo „plaża” jest częścią nazwy tego pięknego miejsca. A co za tym idzie? Koszty nieruchomości usytuowanych przy plaży są kilka razy droższe niż w innych częściach miasta.

Każdy przecież marzy o tym, aby mieszkać przy plaży, prawda? Wielu mieszkańców ma ją dosłownie pod samymi oknami.

40-metrowe wydmy na plaży Ponte Vedra należą do najwyższych na Florydzie. Biały piasek, ciepła woda, sporty wodne, luksusowe kurorty i plażowe restauracje zachęcają turystów do spędzenia wakacji w Ponte Vedra Beach.

Luksusowa społeczność

Ponte Vedra Beach położone jest 29 km na południowy wschód od centrum Jacksonville i 42 km na północ od St. Augustine, które jest uroczym nadmorskim miasteczkiem, w którym miałam przyjemność mieszkać przez kilka miesięcy.

Co więcej, miasto należy do hrabstwa w St. Johns, które jest najbogatszym hrabstwem na Florydzie. Biorąc pod uwagę te bajeczne rezydencje, w ogóle mnie to nie dziwi.

Kwitnąca społeczność w Ponte Vedra Beach stała się jednym z najbardziej luksusowych i prestiżowych miejsc rekreacyjnych i mieszkalnych na Florydzie, jeśli nie w całym kraju.

Miasto zostało wybrane przez Money Magazine ,,Najlepszym miejscem do życia na Florydzie” i jednym z 50 najlepszych miejsc do życia w Stanach Zjednoczonych. Biorąc pod uwagę ogrom USA, jest to na prawdę bardzo dobry wynik.

Ponadprzeciętne dochody, niski wskaźnik przestępczości i szkoły osiągające najlepsze wyniki świadczą o prestiżu tego miasta.

Wysokie ceny nieruchomości

Życie w takim miejscu ma swoją cenę. Za dom w Ponte Vedra Beach należy zapłacić nawet kilka milionów dolarów, choć wiadomo w gorszym stanie i dalej od plaży można znaleźć nieruchomość w niższej cenie.

Osobiście uważam, że Ponte Vedra Beach jest dobrą alternatywą dla milionerów, którzy chcą mieszkać przy plaży w luksusowej społeczności, a nie chcą przepłacać za nieruchomości jak w Miami lub Palm Beach.

Dla porównania za luksusową rezydencję przy plaży w Ponte Vedra Beach należy zapłacić kilka milionów $, a za podobną nieruchomość przy plaży w Miami lub w Palm Beach należy zapłacić już kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt milionów $.

W Ponte Vedra Beach mieszka wiele gwiazd show biznesu, biznesmenów a także sportowców.

Znalazłam w sieci kilka nieruchomości na sprzedaż, spójrzcie sami na te bajeczne rezydencje oraz ich ceny.

Poniżej zdjęcia niektórych domów w Ponte Vedra Beach.


TAGI
POWIĄZANE POSTY

SKOMENTUJ

Kaja
Kraków

Hej! Mam na imię Kaja i cieszę się, że tu jesteś. :) Podróżując po świecie spełniam swoje marzenia, a doświadczeniami dzielę się na blogu oraz Instagramie. Odkrywam niesamowite miejsca, fotografuje je i zarażam innych chęcią do ich zwiedzania. Nie byłam jeszcze "wszędzie”, ale mam to na swojej liście. :)