Icons made by Freepik from www.flaticon.com
Podróże

Farma Aligatorów w St. Augustine

Przez
day
23 grudnia 2019

Park zoologiczny Alligator Farm w St. Augustine na Florydzie, to nie jest zwykłe zoo. To obecnie jedyny obiekt na świecie, w którym żyją okazy wszystkich 24 uznanych gatunków krokodyli.

Historia parku sięga ponad 100 lat, Farma Aligatorów jest jedną z najstarszych ciągle działających atrakcji Florydy, która została otwarta 20 maja 1893 r.

Park zoologiczny Alligator Farm współpracuje z innymi ogrodami zoologicznymi i organizacjami na całym świecie, aby zapewnić przetrwanie wielu gatunków. Park prowadzi także badania i działania na rzecz ochrony przyrody na całym świecie.

Co więcej, park zmienia w świadomości ludzi postrzeganie tych niesamowitych stworzeń jakimi są aligatory, które uważane są za niebezpieczne i przerażające. Osobiście przypominają mi dinozaury. 🙂

Codzienne pokazy

Każdego dnia w parku odbywają się pokazy, które obejmują karmienie aligatorów, trening zwierząt i pokazy edukacyjne na terenie teatru w parku. Podczas pokazów można dowiedzieć się mnóstwo ciekawych informacji, nie brakuje także miejsca na zadawanie pytań.

Wykwalifikowany pracownik parku opowiada o aligatorach, przechadzając się pomiędzy nimi. Bez żadnych obaw dotyka je, podkarmia i opowiada o ich naturze.

Podczas pokazów można dowiedzieć się także o roli lasu deszczowego w zdrowiu naszej planety, a także wiele ciekawostek na temat węży, żółwi, jaszczurek oraz egzotycznych papug, które robią show na scenie rozśmieszając przy tym widzów.

Bagno

Na terenie parku znajduje się wielkie bagno, w którym żyje aż 250 aligatorów! Nad bagnem umiejscowione jest długie drewniane molo, z którego turyści mogą podziwiać te wielkie okazy.

Nie jestem zwolennikiem trzymania zwierząt w niewoli, jednak muszę przyznać, że w tym ,,bagnie” aligatory mają na prawdę fajne warunki do życia. Żyją w grupach na dużej powierzchni z dostępem do wody. W ciągu dnia wylegują się na słoneczku, a o konkretnych porach gromadzą się w miejscu karmienia.

Karmienie

Dwa razy dziennie turyści mogą obserwować wielkie karmienie aligatorów na terenie bagna. Gdy tylko aligatory dostrzegą pracownika parku, od razu przemieszczają się w jego kierunku, by zająć dogodne miejsce przy barierkach.

Kilka osobników może także dostać specjalną przekąskę, jeśli tylko zdołają ją ściągnąć z patyka.

Muszę przyznać, że widok tak dużej ilości aligatorów w jednym miejscu, które przypływają na karmienie jest nie do opisania. Zapewne każda osoba z widowni myśli w tym czasie o tym, że nie chciałaby się właśnie znaleźć za barierkami.

Inne stworzenia w parku

Oprócz krokodyli i aligatorów, w parku można także zobaczyć egzotyczne ptaki Afryki, małpy, lemury z Madagaskaru, leniwce, żółwie z Galapagos, węże i jaszczurki.

W parku znajduje się także mały aligator albinos, który przyjechał do St. Augustne z Louisiany. Podobno patrzenie na białe aligatory przynosi szczęście.

TAGI
POWIĄZANE POSTY

SKOMENTUJ

Kaja
Kraków

Hej! Mam na imię Kaja i cieszę się, że tu jesteś. :) Podróżując po świecie spełniam swoje marzenia, a doświadczeniami dzielę się na blogu oraz Instagramie. Odkrywam niesamowite miejsca, fotografuje je i zarażam innych chęcią do ich zwiedzania. Nie byłam jeszcze "wszędzie”, ale mam to na swojej liście. :)